Duoda imk, muša bėk.

admin   balandžio 22, 2012   Komentarai įrašui Duoda imk, muša bėk. yra išjungti

Trečdalis krašto penktokų kitais mokslo metais turėtų sulaukti Švietimo ir mokslo ministerijos dovanos – planšetinių kompiuterių. Mokytojai baiminasi, kad trūks „metodinės medžiagos“, kaip juos naudoti mokymosi procese, tėvai – kad išmaniuosius „iPadus“ vietoje priešpiečių pinigų atiminės mokyklų chuliganai. Mokesčių mokėtojams neramu, ar tie „išmanieji“ nebus pasenusio modelio, o visiems apskritai rūpi, kas bus su penktokais, kurie dovanų negaus.

Plačiau tiesiai iš ministro lūpų galima išgirsti  čia. Apie 1/3 penktokų, apie 12 milijonų litų ir jau nuo šio rugsėjo. Turiu pasakyti ambicingi tikslai… O apie tęstinumą nė žodžio. Manau, kad būtų galima tuos pinigus ir tikslingiau panaudoti, pav atnaujinant mokyklų kompiuterių klases, arba įrengiant mokykloje mobilias klases (o ne išdalinant įrangą mokiniams). Tiek vienas tiek kitas variantai turi savų privalumų ir trūkumų. Klausimas ar tikrai planšetiniai kompiuteriai bus pakankamai išnaudojami ugdymo procese, juk tabletas yra labiau vartojimo, o ne kūrimo įrankis.

Nepaisant visų abejonių noriu, kad mūsų mokykloje penktokai turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškai. Tikiu, kad tam būtų sudarytos sąlygos tiek techninės (dalyje mokyklos jau dabar veikia bevielis internetas, elektros kištukų įkrovimui surasim), tiek ir mokytojų, kurie gali ir nori dirbti kitaip mūsų mokykloje yra. Juolab, kad būsimieji penktokai gavo gerus IKT pagtindus integruotų pamokų metu, jie jau moka programuoti Scratch, animuoti LogoMotion, kurti pasakojimus storybird.com, kurti pristatymus netik MS PowerPoint, bet ir Prezi.com, geba naudotis elektroniniu paštu, bei paieška internete, žodžiu turi pagrindus – trūksta tik priemonių.

Nekantriai laukiu rezultatų.