RSS – kas? kaip? Ir kodėl ?

RSS (Really Simple Syndication) -tai  technologija skirta padėti Jums patogiau skaityti žiniatinklio naujienas. Užsiprenumeravę RSS srautą taupote savo laiką, gaunate visas naujienas iškart vos tik jos paskelbiamos. Patogiausia yra tai, kad naudojantis RSS paslauga jums nebereikia kiekvieną kartą atsidarinėti Jūsų skaitomų naujienų portalų, tinklaraščių ir ieškoti ar neatsirado naujų įrašų nuo to laiko, kai ten lankėtės paskutinį kartą.Visa naujausia inforacija, vos tik ji yra atnaujinama pasiekiama vienoje vietoje. Aš rekomenduoju GOOGLE reader. Jei turite gmail paštą, Jums nebereikės papildomai registruotis.

Google Reader yra puikus įrankis RSS skaitymui, nes jame galite susidėlioti šaltinius pagal kategorijas, pažymėti įdomius įrašus žvaigždute ir perskaityti juos vėliau ar vieno mygtuko paspaudimu pasidalinti įdomia naujiena su draugais ir kolegomis, kurie taip pat naudojasi Google Reader. Sąsaja labai paprasta ir greitai perprantama.

Norėdami užsiprenumeruoti Jums patinkančio tinklapio, Blogo, naujienų svetainės ar kito internetinio resurso naujienas ieškokite ženkliukų (ar panašių):

Jei esate prisijungęs prie google paskyros po nuorodos paspaudimo atsidarys langas kuriame reikia paspausti „ADD to Google Reader“

Na ir viskas. Belieka „susiprenumeruoti“ visus mėgstamiausius puslapius.Ir tada jau visos naujienos vienoje vietoje.

Jei manote , kad informacija pateikiama šiame bloge Jums aktuali ir naudinga užsiprenumeruokite:

http://feeds.feedburner.com/Itmainlt

 

3 thoughts on “RSS – kas? kaip? Ir kodėl ?

 1. altajus

  Labas, norėčiau porą tokių pastabėlių. Tavo tinklaraštis labai naudingas. Gerai, kad turiu pastarojo RSS. Bet pačio tinklaraščio išvaizda nelabai motyvuoja čia užsukti. Trūksta kategorijų, pagal kurias galėčiau atsekti tavo įrašus. Nelabai patinka ir ta naudojama „CAPTCHA“.
  Sakau viska tai dėl to, jog tinklaraštis tikrai vertingas, todėl norėtųsi čia užsukti dažniau.

  1. Gediminas Jonauskas Post author

   Sveiki, reaguodamas į Jūsų komentarą padariau, kad viename puslapyje būtų visi įrašai. Meniu iškėliau į puslapio viršų. Informaciją surasti patogiausia turėtų būti per Žymes. Beto yra paieška. (Žinau – kai reikia kažko greitai pats ne visada randu…)
   Dėl Captcha tai po spamerių atakų teko ją įjungti. Trečią kartą komentuojant turėtų nebebūti. Ačiū už pastabas.

 2. Pingback: Kaip sukurti elektroninę knyga iš RSS srauto? » IT.main.lt

Comments are closed.