„Google“ neseniai debiutavo su savo socialinių tinklų platforma „Google+“, kuri šiuo metu jau yra prieinama visiems norintiems (anksčiau reikėjo pakvietimų). Šis socialinis tinklas turi unikalias galimybes interaktyviai bendrauti mokiniams ir mokytojams. Todėl šiuo metu pradėti intensyvųs svarstymai, kaip naudoti „Google+“ švietime.
Iki šiol didžiausią problemą socialiniuose tinkluose (facebook.com – informaciją mato visi „draugai“) kėlė privatumas, kaip bendrauti su mokiniais/studentais nesijaudinant dėl savo privatumo išlaikymo. Google šį klausimą išsprendė. Kai privtumo klausimas išspręstas galime žengti toliau, bandant „Google+“ pritaikyti ugdymo organizavimui.
Privatumas
Vienas iš „Google +“ naujovių yra ratai (draugų ratas) (angl. circles). Ratai leidžia vartotojams skirstyti kontaktus į grupes. Tada gali pasirinkti, su kuo dalytis naujausia informacija, tik su tam tikrais ratais, ar su visais. Tai efektyviai apsaugo pedagogą nuo pernelyg asmeniškos informacijos prieinamumo mokiniams. Mokytojas gali dalintis informaciją apie namų darbus, papildomą literatūrą, priminti artėjančius atsiskaitymus ir pan. su mokiniais, tačiau neleisti matyti savo šeimai, draugams ar kolegoms skirtos informacijos, pav asmeninių nuotraukų.