Debesų kompiuterija mokytojui

admin   liepos 12, 2013   Komentarai įrašui Debesų kompiuterija mokytojui yra išjungti

Aš nebeįsivaizduoju savo kasdienybės be debesų kompiuterijos. Esu įpratęs savo svarbiausius duomenis (failus) pasiekti visais savo kompiuteriniais prietaisais, kurių vis daugėja (Asmeninis nešiojamas MAC, mokyklinis nešiojamas ir stacionarus,  iPad, iPhone, eStar planšetė, trūksta tik išmanaus šaldytuvo). Kur bebūčiau, turiu galimybę pasiekti svarbiausius failus iš bet kokio įrenginio, prijungto prie interneto. Duomenys sinchronizuojasi tarp visų įrenginių automatiškai, tokiu būdu, visi įrenginiai turi naujausią failo versiją. Nebereikia galvoti, kuri dokumento versija yra “paskutinė” ir kuo viena skiriasi nuo kitos. Netgi failo ištrynimo ir/arba susieto įrenginio praradimo atveju, turėčiau galimybę atstatyti failus “iš debesies”.

Vienas esminis tokių paslaugų minusas – duomenų saugumas. Teoriškai talpindami duomenis “kažkur”, sudarome prielaidas juos lengviau pasiekti piktavaliams ar spec. tarnyboms. Visi analogiškų paslaugų teikėjai rūpinasi informacijos saugumu ir teigia, kad duomenys yra koduojami. Vartotojui reikia kruopščiai saugoti savo slaptažodį, jį periodiškai keisti…

Aš aktyviai naudojuosi Dropbox.com paslaugomis: nemokamas planas suteikia 2GB su galimybe rekomenduojant paslaugą savo draugams, už kiekvieną naują prisijungusį gauti po 500MB ir taip pasididinti talpą iki maksimalaus 18GB dydžio. Šiuo metu mano dropbox dėžutė yra 13GB ir 87% užimta, todėl teko ieškoti kitų alternatyvų, apie kurias jau rašiau.

 

Šiandien noriu JUMS pristatyti kitą, mano nuomone, labai konkurencingą debesį : COPY.com .

Copy.com turi specialias programas „Windows“, „Linux“, „Mac OS X“ (10.7+), „Android“ ir „iOS“ operacinėms sistemoms bei duomenis galima pasiekti tiesiogiai per kūrėjų interneto svetainę, prisijungus į savo paskyrą. Nemokamai suteikiama net 15 GB vietos serveryje, su galimybe praplėsti neribotai, kviečiant paslauga naudotis ir savo draugus. Tokiu būdu ir kviečiantysis ir pakviestasis gauna papildomai po 5GB. Šiuo metu savo paskyroje galėčiau talpinti iki 102GB.

Galimybės:

  • COPY.com neriboja įkeliamo failo dydžio (pav. norint persiųsti failus gmail leidžia iki 25MB).
  • failų ir/arba katalogų privatus/viešas dalinimasis.
  • galite nustatyti ar pasidalintą failą gali redaguoti ar tik peržiūrėti.
Kur aš panaudoju :
  • sukeliu nuotraukas/video iš savo telefono į debesį – jos atsiranda ir mano kompiuteryje. Be laidų!
  • sukeliu renginio nuotraukas ir katalogo nuoroda pasidalinu su kolegomis/draugais.
  • laikau tokią informaciją, kurios prireikia retai, bet kai jau prireikia tai skubiai… (sąskaitų numeriai, telefonų numeriai, IP adresai, dokumentų numeriai, dokumentų kopijos – jas prireikus galiu persiųsti)
  • reikalingų nupirkti pirkinių sąrašu dalinuosi su žmona – ji irgi gali tekstinį failiuką redaguoti.
  • dokumentus, ataskaitas, pristatymus dalinuosi su kolegomis – juos rengiame, ir po redagavimo kiekvienas matome paskutinę failo versiją.
  • medžiagą mokiniams pateikiu pasidalindamas parsisiuntimo nuorodą.
  • ir t.t.
Kviečiu išbandyti debesų kompiuterijos paslaugą ir registruotis per šią nuorodą :

Po sėkmingos registracijos ir bent vienos programėlės įdiegimo į savo įrenginį (win, mac, linux, iOS ar android) Jūs turėsite NET 20GB talpyklą internete.