11 idėjų QR kodo panaudojimui pamokoje

Goqr.me – kurti QR kodus.

QR kodai tampa vis labiau populiaresni, dėl išmaniųjų telefonų, planšečių plėtros. QR kodas tai dvimatis brūkšninis kodas, skirtas užkoduoti informaciją (tekstą, nuorodą, vizitinę kortelę, telefono numerį) ir ją iššifruoti dideliu greičiu mobiliajame įrenginyje. Kodas tiesiog nufotografuojamas telefone esančia foto kamera ir QR kodo atpažinimo programėlė jį automatiškai iššifruoja (pav. pradeda skambinti užkoduotu mumeriu ar nukreipia jus į interneto puslapį). Jei savo išmaniąjame telefone dar neturite QR kodų skaityklės rekomenduoju UpCode arba i-nigma Reader. QR kodo kūrimui rekomenduoju http://goqr.me , http://www.qrstuff.comhttp://qrplz.com pateikia kodo nuskaitymo statistiką. Galima sukurti formą. http://www.visualead.com – QR- kodą įterpia į jūsų paveiksliuką.

Verslas juos jau taiko, švietimas kolkas dar mokosi…

  1. Sukurkite nuorodą į savo tinklapį, virtualią mokymosi aplinką ar mokyklos tinklapį.
  2. Pristatinėjate naują temą, įkelkite nuorodas į jau sukurtus geruosius pavyzdžius, papildomą literatūrą.
  3. Prisidėkite prie ekologijos. Vietoje to, kad padalomąją medžiagą spausdintumėte, patalpinkite ją internete ir nuorodą užkoduokite QR kodu.
  4. Apdovanokite savo mokinius geru žodžiu ar paskatinimu. Pav. testo pabaigoje įkeltas QR kodas su tekstu „Šaunuolis testas įveiktas!“ ar „mokslo ant pečių nenešiosi“ ir pan.
  5. Suskirstykite klasę į mokymosi zonas. Sudėliokite kodus skirtinguose klasės zonose, skirtingi kodai veda į skirtingą mokymosi turinį youtube, vaizdo pamokos, veiklos ar kitas turinys internete.
  6. Patikrinti atsakymus, refleksija. Po testo leiskite mokiniams nuskanuoti QR kodą su teisingais testo atsakymais, refleksija.
  7. Pateikite papildomas užduotis. Papildomos užduotys gali būti pateikiamos tiek nuoroda į svetainę, tiek ir papildomu klausimu ar užduotimi.
  8. Kalbančios sienos. Leiskite mokiniams kurti patiems QR kodus su nuorodomis į jų atradimus susijusius su pamoka ar vykdoma projektine veikla ir talpinti juos ant sienos (ar klasės bloge/viki).
  9. Interaktyvi laboratorija. Qr kodas prisegtas prie skeleto su kaulų pavadinimais, ar laiko juostoje mūšių vietos, pavadinimai ar vaizdai, o gal žemėlapyje sostinės su pagrindiniais demografiniais rodikliais? Tokią interaktyvią pavadinkime laboratoriją gali kurti į jūsų mokiniai!
  10. Naudokite turinio diferencijavimui.
  11. Balsuokite. QR kodai gali būti puiki balsavimo priemonė. Tiesiog sukurkite nuorodą į apklausos/balsavimo puslapį.

QR kodai yra puikus įrankis mokytojui. Tiesiog neužmirškite, ši technologija yra priemonė, ir reikia, kad atitiktų tikslą. Jis gali padėti įsitraukti į pamoką, valdyti savo klasę,  arba palengvinti projekto tyrimą. Prašom pakomentuoti ir pasidalinti savo pavyzdžiais, kaip jūs naudojate QR kodus savo pamokoje.

2 thoughts on “11 idėjų QR kodo panaudojimui pamokoje

  1. Virginija

    Ačiū už programėlę ir idėjas. Kol kas mokyklose tai sudėtinga naudoti, nes mes nenaudojame mobilių įrenginių. Tai galima daryti, aišku,
    pavieniais atvejais, bet sistemingo naudojimo reikia dar šiek tiek palaukti. Bet tai ne už kalnų.
    QR kodas man labai patinka. Kol kas aš jį esu dėjusi draugams ant dovanų, tiesiog užkodavusi jų vardus.:-)

  2. Gediminas Jonauskas Post author

    Tikrai šauni kalėdinė idėja!!!
    Sutinku, kad kolkas dar nesame pakankamai mobilizuoti. Tačiau mokiniai vis išmanėja, o mes – mokytojai turime bent jau žinoti, kas tas yra.

    Ačiū, kad skaitote, komentuojate!

Comments are closed.